outdoor-3766214

TSMT torna

A TSMT torna heti két alkalommal, alkalmanként 45 percig tartó csoportos foglalkozás, mely során változatos eszközökkel, különböző akadálypályákon, mondókákkal kísért finommozgással és nagymozgással érleljük, stimuláljuk a gyerekek idegrendszerét.

A rendszeres tsmt torna fejleszti az érzékelést, észlelést, testvázlat kialakulását, térbeli tájékozódást, lateralitást, statikus és dinamikus egyensúlyt, figyelmet, emlékezetet, monotóniatűrést, beszédet.
Javul általa a koncentrációs képesség, az egyidejű-többcsatornás figyelem, a ritmusérzék, a memória, a szerialitás. A mozgás összerendeződik, koordinálttá válik. Képesek lesznek a két testfél összehangolására, szinkron tevékenységek végzésére.
A torna a pszichés-kognitív illetve a motoros területeken kívül a szociális készségekre is nagy hatással van. A gyerekek empatikusabbak, együttműködőbbek, irányíthatóbbak lesznek. Megtanulják kezelni az indulataikat, feldolgozni a kudarcot. Elfogadják a szabályokat és követik, betartják azokat.
A legfontosabb pedig, hogy reális énkép alakul ki magukról, önbizalommal állnak a feladatokhoz.
Mindezek a képességek pedig hozzájárulnak majd a sikeres iskolai beváláshoz.
child-315049

Logopédia, beszédfejlesztés

Az óvoda életében fontos szerepet tölt be a sajátos nevelési igényű, és a beszédhibás gyermekek fejlesztése.
Ezek a foglalkozások egyéni, vagy kiscsoportos formában zajlanak egy erre a célra kialakított helyiségben.

Elsősorban játékterápiát alkalmazom a találkozásokkor, hogy a gyermekek ne egy kötelező, száraz elfoglaltságnak érezzék a velem töltött időt, hanem izgalmas időtöltésnek. Játék közben észrevétlenül fejlődjenek képességeik.
A fejlődéshez, a képességeik erősödéséhez szükséges, hogy az ovisok rendszeresen látogassák a foglalkozásokat. Csak akkor tudjuk a várt fejlődést elérni és az iskolakezdés idejére a lehető legmagasabb szintre hozni a tanuláshoz szükséges funkciókat, ha a gyermekek a lehető legtöbb foglalkozáson részt vesznek és nem alkalomszerűen zajlik a megsegítésük.

A beszédfejlesztő, logopédiai alkalmak célja, hogy az iskolakezdés idejére a beszédhibák megszűnjenek, a gyermek képes legyen a hangokat hallás után megkülönböztetni és képezni, az összefüggő beszédben tökéletesen alkalmazni. Így megelőzhetjük a későbbi tanulási problémák kialakulását. Ebben a terápiás folyamatban hihetetlenül nagy szerepe van az otthoni, szülők által támogatott gyakorlásnak.